Jak kierowcy i mieszkańcy miast komentują protest rolników? Od „jestem z Wami” do „utrudniacie życie”

Redakcja Strefa Agro
Strajki rolników bywają dotkliwe dla kierowców.
Strajki rolników bywają dotkliwe dla kierowców. Wojciech Wojtkielewicz
W mediach społecznościowych podczas każdego dużego protestu pojawia się cały wachlarz emocji ze strony jego obserwatorów. Blokady dróg powodują korki w miastach i na drogach, a stojący w nich kierowcy piszą zarówno o zrozumieniu i są gotowi częstować rolników kawą z termosów, jak i dają upust złości. Powodem frustracji jest czas tracony w zatorze drogowym i pojawiają się pretensje o wybór miejsca strajku.

Spis treści

Od rana po drogach w Polsce przemieszczały się kolumny ciągników. Wiele z nich zmierzało do punktów manifestacji w miastach, których centra w różnym stopniu mogą być zablokowane. Strajk i powolny przejazd ciągników powoduje korki i jest zauważalny przez osoby, które nie są związane z rolnictwem. Jak reagują kierowcy na protest rolników?

Kierownicy w korach komentują strajk rolników

„Protest rolników. Stoję pod Gnieznem. Jestem z Wami. Powodzenia. Bez nerwów. Mam kanapki, pączki, termosy z kawą i herbatą... Zapraszam rolników” - pisze jeden z kierowców, który stał w korku w województwie wielkopolskim.

Wpis na portalu X (Twitter) zostawił także Szymon: „Przytrzymali trochę w drodze na narty, ale było całkiem przyjemnie. Pozdro dla rolników z Jasła!”

W innym tonie na Facebooku sytuację komentowała Kasia z województwa małopolskiego: „Mam nadzieję, że wrócę po pracy normalnie do domu, a nie będę tkwić przez to w korkach, po pracy chcę odpocząć w domu, a nie stać w korku!!!”

„Fajnie by było, jakbyście zablokowali ministerstwa, urzędy w stolicy, tak jak kiedyś protestowali Górnicy I Hutnicy. Ale nie - lepiej utrudniać zwykłym obywatelom pracę, gdzie już gro przedsiębiorców wiąże ledwo koniec z końcem swoje biznesy i szybki łańcuch dostaw jest na wagę złota” - komentuje Norbert na Facebooku.

Co mieszkańcy miast myślą o proteście, czy znają powody?

Jakub pisze: „Najśmieszniejsze jest to, że Ci ludzie mają traktorki droższe, niż połowa z nas w życiu zarobi”, inny odpowiada, że te ciągniki są narzędziem ich pracy. Z kolei Jarosław dodaje: „najśmieszniejsze jest to, że oni nie protestują, bo ich nie stać na te traktorki. Doczytaj, w jakim celu trwają protesty w całej Europie”.

Kuba również podejmuje wątek ciągników: „czyli żeby było okej, to mają ursusami przyjechać? Oni pracują na tych sprzętach, a co za tym idzie, inwestują. A chyba chodzi o to, żeby pracować na coraz lepszych maszynach, a nie stać w miejscu”.

Aleksandra także tłumaczy: „wszystko w kredytach, których teraz nie da się spłacić, bo produkty z Ukrainy nie dość, że są o połowę tańsze, to dodatkowo lane chemią, która w UE jest zakazana. Polska produkcja przestaje się opłacać”.

Kolejny komentujący wskazuje na miejsce strajku: „Do Warszawy niech jadą, pod Sejm do marszałka rotacyjnego Kotłowni i pod ministerstwo rolnictwa. Tam są raczej adresaci ich protestów, a nie biedni ludzie w Bydgoszczy”.

Wiktoria: „Zwykli obywatele powinni wspierać rolników w protestach, a nie marudzić. Bo oni walczą nie tylko o siebie, ale o nas wszystkich”.

Tam, gdzie puszczają nerwy, kierowcy pytają „dlatego utrudniacie życie innym”? Centra miast, gdzie zarządy dróg i inne służby informowały o proteście z dużym wyprzedzeniem, w piątek rano były zdecydowanie rzadziej wybierane przez kierowców. Tak było na przykład w Bydgoszczy na wysokości urzędu wojewódzkiego przy ul. Jagiellońskiej.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.