Nie Okrągły Stół, a Porozumienie Rolnicze. Minister: Bo są i złe skojarzenia [wideo]

es
pixabay.com
- Nazwą, która miała nas integrować był Okrągły Stół, ale ona kojarzy się różnie. Niektórym źle - powiedział minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Porozumienie Rolnicze, zamiast Okrągłego Stołu Rolniczego - taką informację podał dziś (4.02) szef resortu.

- Będą grupy robocze, grupy tematyczne. Jeśli będzie trzeba, zaangażujemy naukowców. Może niektóre sprawy bedziemy musieli przeniesieść na forum unijne. Nie wykluczam tego - podkreślił minister.

W ciągu kilku tygodni mają zostać opracowane szczegóły. Nadzorującym prace Porozumienia Rolniczego będzie premier Mateusz Morawiecki. Pierwsze spotkanie jest zaplanowane na 20 lutego, obrady będą organizowane pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Podczas konferencji nie zabrakło tematu numer jeden ostatnich dni - skandalu wokół ubojni.

- Incydentalna sprawa zostałą wyolbrzymiona do niewyobrażalnych rozmiarów - stwierdził Ardanowski. - Lekarze weterynarii powiedzieli, że to mięso było zdrowe. Jak można sugerować, że w świat poszła padlina? Wszyscy, którzy byli w to zamieszani, poniosą karę. Nikt tego pod dywan nie zamieci. Ale trzeba miarkować się w ocenach. Polskie rolnictwo coraz bardziej liczy się na rynkach świata. Jesteśmy jednym z głównych graczy, kwestionowanie wizerunku i podkreślanie patologii może nam zaszkodzić.

Tutaj także:**Po skandalu w ubojni w Polsce trwa audyt unijnych inspektorów**

Jan Krzysztof Ardanowski, 4 luty:

Źródło: Facebook, MRIRW

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Nie Okrągły Stół, a Porozumienie Rolnicze. Minister: Bo są i złe skojarzenia [wideo] - Gazeta Pomorska

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

C
Chłop Polski.
"Porozumienie Rolnicze" to dobra okazja na elementarne porządki, np. należałoby powołać "POLSKĄ (NARODOWĄ) SIEĆ KONTRAKTACJI PRODUKTÓW ROLNYCH SA." ze 100% udziałem Skarbu Państwa, dla celów koordynacji i zawierania umów kontraktacyjnych, jednorocznych i wieloletnich, z odbiorcami produktów rolnych (np. z przetwórcami, czy handlem), a z drugiej strony na zawieranie umów kontraktacyjnych z producentami rolnymi (np. zboża, owoce, warzywa, mleko, opasy, tuczniki, kurczaki, jaja, itd. ). Taka PSKPR , jako duża spółka państwowa z ubezpieczeniem i gwarancjami państwowymi miałaby realne szanse na wynegocjonowanie korzystnych cen dla polskich rolników , rolnicy mieliby zagwarantowany zbyt po umówionych cenach, przetwórnie i handel miałyby zapewniony surowiec po umówionych cenach, a stosunkowo biedny POLSKI PODATNIK NIE MUSIAŁBY PONOSIĆ ZBĘDNYCH KOSZTÓW z powodu zbędnych inwestycji w budynki, chlewnie, obory, kurniki, maszyny, nasadzenia sadów , itd. - gdyż działania bez umów kontraktacyjnych rolnicy mogliby prowadzić wyłącznie na własne ryzyko, czyli bez dofinansowania inwestycji, bez gwarancji kredytowych, bez odszkodowań, bez dotacji, bez zapewnienia zbytu, nie byłoby problemu zadłużonych rolników, bo banki nie udzielałyby kredytów na realizację pomysłów bez umów kontraktacyjnych na zbyt produktów rolnych.
N
NIC W CIEMNO !
PIERWSZYM I NAJWAŻNIEJSZYM PUNKTEM WNIOSKU ROLNIKA O FUNDUSZE NA INWESTYCJE, DOPŁATY, GWARANCJE KREDYTOWE, ITP. WSPARCIE - POWINNY BYĆ UMOWY Z ODBIORCAMI TYCHŻE DZIAŁAŃ.
P
PAROBEK- pl
Rolnik przed rozpoczęciem swoich działań powinien zapewnić zbyt dla swojej produkcji, jeżeli tego nie zrobi to powinien z góry wiedzieć że nie może oczekiwać od państwa żadnego odszkodowania w przypadku niepowodzenia .
P
POLSKI ROBOTNIK.
Trzeba zlikwidować te patologiczne dopłaty do powierzchni gruntów (ha), na rzecz dopłat do wielkości produkcji ( kg )sprzedanej ( faktury). - gdyż ciężko zarobione i stosunkowo małe pieniądze wypracowane przez robotników są marnowane na uprawę ziemi (nieużytków) którą rolnicy uprawiają tylko na niby , aby pobrać dopłaty, zakładają plantacje bez umownego zagwarantowania zbytu, czy budują chlewnie, kurniki i obory - a następnie oczekują odszkodowań i zapewnienia opłacalności - ROBOTNICY MAJĄ JUŻ DOŚĆ TAKIEJ POLITYKI RZĄDU - ŻĄDAMY ZMIANY - TAK DALEJ NIE MOŻE BYĆ !
N
Nierolnik.
TEŻ CHCĘ DOSTAĆ BEZZWROTNE WSPARCIE W WYS. 100- 150 TYS. ZŁ. - jestem nierolnikiem poniżej 40-go roku życia.
Z
ZYSKODAWCA.
ROBOTNIKA TRZEBA ZRÓWNAĆ Z CHŁOPEM - czyli każdemu pracownikowi i parobkowi też wypłacić ze 100- 150 tys. zł. - zwolnić z obowiązku płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych PIT 37 - zrównać składki do ZUS ze składkami do KRUS - wszystkim robotnikom wypłacać rentę strukturalną przez 10 lat, przed terminem wieku emerytalnego.